Tattoo Event Pardubice: přijďte 16. listopadu zažít festival tetování, soutěží a uměleckých vystoupení!

Tipy, jak se připravit na návštěvu studia a nové tetování

redakce
28. 5. 2023 · 4 min. čtení · Tetování

Sdílet článek

Čeká vás tetovací poprvé a jste nervózní, jak to bude celé probíhat? Chápeme. První tetování – to je přece velká věc! Popravdě, ať už se jedná o první nebo o pátý kousek, hodí se vědět, co dělat nebo nedělat, aby všechno proběhlo hladce. Dali jsme dohromady pár tipů, které vám pomůžou před i během návštěvy tatérského studia. Jak se připravit na (první) tetování a co si všechno vzít s sebou?

Začněte se připravovat už den předem

Tetování je pro tělo zátěž. Den předem se hoďte do pohody – hodně odpočívejte, pijte hodně vody a pravidelně jezte. Běžte si brzo lehnout, abyste byli na další den dobře odpočatí. To neříkáme jen tak. Když budete odpočatí, mnohem lépe budete tetování snášet a nebude vás to tolik bolet. Nepijte alkohol ani kofeinové nápoje – kafe, coca colu, ani energetické nápoje. Lahev s vodou a svačina se vám bude hodit i s sebou do studia. 


Přijďte osprchovaní a v pohodlném oblečení 

Je dobré se psychicky i fyzicky připravit na to, že budete několik hodin v těsné blízkosti tatéry či tatérky. Když přijdete svěží, vysprchovaní a čistí, bude to příjemnější pro obě strany. Pokud to je možné, oholte si už doma oblast na těle, kde bude tetování umístěno. A nemluvíme jen o viditelných chloupcích, ale platí to i pro oblast břicha či zad. Plusové body získáte i za peeling, který pokožku zbaví odumřelých buňek a kůže bude jednotnější.  

Samostatnou kapitolou je i oblečení. Myslete na to, že vás možná čeká nějaká doba v krkolomné a ne úplně pohodlné pozici. Oblečte si volné, pohodlné oblečení, ve kterém vám bude dobře. Obecně se také neodporučuje přijít ve světlém nebo bílém, protože i když se tatér může snažit sebevíc, nějaká kapička či šmouha na oblečení nejspíš ulpí. Sázka a jistotu je černé nebo tmavé oblečení. 

Neberte si s sebou doprovod, pokud to nemáte domluvené

Než se domluvíte s kamarády nebo partnerem, kteří by vám měli dělat morální podporu, zavolejte nejdřív do studia, jestli to vůbec umožňuje. Občas se pro ně místo najde, ale většinou si studia a umělci vyhrazují právo na vlastní pravidla a komornější atmosféru. V případě zvířat, dětí a osob mladších 18 let jsou jasná – do tetovacího salonu mají vstup zakázaný. Je to dané i tím, že přestože většina salonů dodržuje vysoké hygienické standardy, stále jsou plné biologicky nebezpečných odpadních materiálů. 

Den D – samotná návštěva tetovacího salonu

Ráno vynechte kávu, dejte si pořádnou snídani a vyrazte do studia. V tetovacím studiu na vás bude čekat tatér či tatérka. Přepodkládejme, že motiv, velikost a cenu jste vyřešili předem na konzultaci. Pohodlně se usadíte nebo ulehnete na křeslo, tatér/ka si připraví sterilní prostředí, vydezinfikuje vybrané místo, přenese motiv pomocí speciální fólie nebo fixu a jde se na věc. 

Nedpoceňujte pokyny pro následnou péči

Po skončení tetování vám tatér nebo tatérka zabalí místo do ochranné fólie, se kterou vyrazíte domů. Také vám vysvětlí, jak se starat o nové tetování. Existují obecné rady, jak o exponované místo pečovat, ale vždycky je lepší poslouchat přímo odborníka, který vám tetování tvoří a vidí v přímém přenosu, jak vaše tělo (kůže) reaguje. 

Nejste ve své kůži? Raději posuňte termín

Máte chřipku, alergii, ekzém… nebo se prostě necítíte ve své kůži? Zvedněte telefon a co nejdříve zavolejte do studia. Zrušení na poslední chvíli vás nejspíš bude stát zaplacenou zálohu – i proto je lepší řešit všechno včas. Záleží, na jakých podmínkách jste se společně domluvili. Každopádně – zdravotní stav nepodceňujte. Opravdu byste měli být fit.

Komentáře 

Zatím žádné komentáře, buď první!

Napsat komentář

×