Jak si vybrat motiv a kde hledat inspiraci pro tetování?

redakce
20. 12. 2023 · 4 min. čtení · Tetování

To se líbí 0 lidem.

Sdílet článek

Chcete si vybrat design tetování? Měli byste v první řadě přemýšlet o své osobnosti, zájmech a taky vzhledu, který je vám blízký. Před výběrem velikosti tetování, jeho umístění a zbarvení vezměte v úvahu taky to, jaký je váš životní styl. Zkuste si projít jednotlivé kroky, které popisujeme v článku. Pomůžou vám najít takový motiv, který vás jen tak neomrzí. 

Sbírejte nápady a dělejte si rešerši všude možně

Hledejte tetování online

Instagram, Pinterest, Facebook nebo obrázkové galerie. Prohlížejte si obrázky různých tetování a vzorů. Nejčastěji jsou seskupené podle kategorií, které zkracují dobu hledání – pokud tedy máte základní představu o tom, co chcete. Je taky fajn promyslet vaše dlouhodobé plány s tetováním. Bude návrh součástí rukávu, nebo samostatný? 

Obejděte nebo obepište tetovací studia

Většina tetovacích studií vystavuje portfolia svých umělců i fyzicky ve studiu. Navštivte je a prohlédněte si reference, abyste se seznámili s tím, co a kdo nabízí. Mnoho z nich zpřístupňuje portfolia na webových stránkách nebo sociálních sítích. Když ne kompletní, tak alespoň ukázky. I díky tomu získáte dobrou představu o možnostech. 

Objednejte se na konzultaci s tatérem

Pokud najdete tatéra, jehož práce se vám líbí, objednejte se na konzultaci přímo k němu. Přineste s sebou obrázky uměleckých děl, návrhů nebo jiných tetování, které se vám líbí, aby pochopil, co chcete. Proberte spolu velikosti tetování, které chcete, a kam jej chcete umístit, aby vám následně mohl rozpracovat vhodný design.

Na detailech tetování záleží

Zjistěte, jak velké chcete mít tetování

Velikost je u tetování důležitým faktorem, protože zároveň omezuje výběr vzoru. Například velmi detailní portrét nebude fungovat pro malou oblast kůže. Případně velmi jednoduchý design či motiv může vypadat zvláštně, pokud je roztažený přes velkou část těla. Poraďte se s tatérem ohledně velikosti, designu a umístění tetování. Pokud máte nízkou toleranci k bolesti, rozhodněte se pro menší tetování, které zabere mnohem méně času.

Vyberte si umístění tetování

Než se rozhodnete pro samotné tetování, měli byste se rozhodnout, jak moc chcete, aby bylo viditelné. Pokud nemůžete svá tetování volně vystavovat v práci, nevybírejte si k tetování otevřenou oblast svého těla – ruce, zápěstí, kotníky, podpaží nebo krk.

Celobarevné, bílé, černošedé… jakou barvu chcete?

Hned na začátku byste se měli taky rozhodnout, jaké barevné schéma vás láká. Toužíte po tlumenější tetování? Nejlepší volbou je pro vás bílý nebo černobílý design. Pokud chcete něco odvážného, ​​barevného a zábavného, ​​plnobarevné tetování je skvělá volba. Když si nejste jisti, vždycky můžete přidat barvu do svého tetování někdy v budoucnu. Mějte ale na paměti, že bílá a žlutá tetování mají tendenci blednout nejrychleji.

Vybírejte tak, aby vám motiv dělal radost dlouhodobě

Než se rozhodnete pro finální návrh tetování, ujistěte se, že je to něco, na co se budete rádi dívat po zbytek svého života. Pokud máte rádi přírodu, například tetování východu slunce, ptáka, stromu nebo motýla bude odrážet vaši osobní náklonnost k přírodě. Vyhněte se tomu, co je populární nebo trendy, co vám ve skutečnosti nepřináší radost. Až budete mít načrtnutých několik možností, nespěchejte a podívejte se na všechny. Která vám přináší pocit potěšení? U kterého z nich máte pocit, že je přesně pro vás?

Tetování jako připomenutí důležitých milníků

Důležitá zkouška, rande nebo narození dítěte

Pro každého to může být něco jiného. Významnou událost lze připomenout vytetováním data, ať už běžným textem, číslicemi nebo římskými číslicemi. Přineste obrázek konkrétního designu, který se vám líbí, nebo vyhledejte vzorky různých písem k použití. Můžete také požádat tatéra, aby vám připravil originální návrh. 

Nechte si vytetovat portrét

Portrétní tetování je krásný způsob, jak uctít milovanou osobu, ať už po její smrti, nebo když je stále s vámi. Podívejte se na tetování, který se specializuje na portréty, a naplánujte si konzultaci, abyste prodiskutovali, co chcete udělat. Ujistěte se, že vyberete jasnou, detailní fotografii, na které bude vaše tetování založeno, a dejte ji umělci, aby s ní mohl pracovat. 

Motiv, který odráží vaši identitu a zájmy

Design, který odráží vaše kulturní zázemí

Reprezentujte své vlastní kulturní pozadí výběrem tetování inspirovaného tradičním uměleckým dílem nebo symbolikou. Pro přímější poctu se můžete rozhodnout pro tetování vlajky nebo národního symbolu.

Motiv oblíbeného filmu, komiksu nebo knížky

Jste zarytý fanda kinematografie nebo máte vztah k nějakým postavám z knihy? Přineste si fotografii konkrétního loga, postavy nebo snímku obrazovky, se kterým bude váš tatér pracovat, a prodiskutujte s ním své konkrétní nápady. Pokud se rozhodnete pro písemný návrh, vyberte si písmo nebo styl psaní, který chcete. Jestli máte v hlavě umělecký design, vezměte si s sebou obrázky různých prvků, které byste chtěli začlenit do tetování.

Sáhněte po klasice

Námořnické motivy, květiny nebo abstrakce. Některé věci prostě nevyjdou z módy. Klíčové je najít tatéra, který motivy pouze nekopíruje, ale opravdu se danému tématu věnuje. Kotvy, lodě, vlaštovky a námořní hvězdy jsou nadčasové tetovací vzory, které jsou dodnes populární. Hledejte tatéra či tatérku specializující se na tetování ze staré školy a vyberte si symbol, který se vám nejvíce líbí. U abstraktu můžete přijít s vlastním motivem, nebo jej spolutvořit s vybraným umělcem ve studiu. 

Tipy, které vám pomůžou s finálním výběrem motivu

Máte předvybraný motiv? Pověste si obrázek tohoto designu na zrcadlo nebo ledničku, abyste viděli, zda se vám líbí i po několika dnech nebo týdnech.

Necháváte vytetovat slovo nebo frázi z jiného jazyka? Ujistěte se, že si pořídíte přesný překlad, než se do toho pustíte.

Některá tetování budou vyžadovat retušování, aby nevypadala rozmazaně. Promluvte si o tom s tatérem během vaší konzultace ohledně odhadovaného harmonogramu.

Komentáře 

Zatím žádné komentáře, buď první!

Napsat komentář

×