Největší tetovací konvence v ČR, Tattoo Expo Haná, slaví 6. narozeniny. Přijďte oslavit 14. září v Olomouci. Posledních pár míst pro tatéry!

Kde to nejmíň bolí? Přehled nejméně i nejvíce bolestivých míst na tetování

redakce
12. 6. 2023 · 4 min. čtení · Tetování

To se líbí 0 lidem.

Sdílet článek

Přemýšlíte o tom, kam si nechat udělat další tetování a rozhodujete se i podle toho, kde to bude nejmíň bolet? Každý z nás má jiný práh bolesti. Ale pravda je ta, že některé oblasti těla jsou při tetování bolestivější než jiné. 

O vnímání bolesti rozhoduje síla kůže a tuku pod ní,
ale i únava při tetování

Obecně platí, že nejméně bolestivá místa pro tetování jsou ta, kde je kůže silná, máte dobrou vrstvu tuku a méně nervových zakončení. Naopak místa, kde máte jemnou a tenkou kůži, budou citlivější. Mnozí říkají, že tetování je spíš nepříjemné než bolestivé. Přirovnávají ho k depilaci nebo intenzivního škrábání. Vnímání bolesti velmi ovlivňuje i to, v jakém rozpoložení dorazíte do studia. Když budete odpočatí, vyspaní a najedení, všechno půjde snáz. 

7 míst na těle, která při tetování nejvíc bolí

Podpaží, žebra a třísla – všechno to jsou místa, která jsou pokrytá velmi jemnou vrstvou kůže. Chcete zjistit, jak bolestivé nejspíš bude? Silně se štípněte. A zkuste se zamyslet, jestli ten pocit zvládnete zpracovávat i několik hodin. Tetování žeberního kloubu je specifické i v tom, že se vám během procesu bude tělo pořád hýbat, protože potřebujete dýchat. A navíc – tatér je velmi blízko kosti, kde to je vždy více nepříjemné. Třísla jsou zase plná nervových zakončení a také se snadno podráždí – v případě třísel je potřeba počítat i s velmi opatrným hojením celé oblasti. 

Do skupiny zvýšené bolesti patří i tetování na hlavě, páteři, rukou a nohou. Cokoli nad rameny bude při tetování pěkně bolestivé – ať už jde o oblast za ušima, rty, obličejem nebo pokožku hlavy. Opět platí, že naše tváře jsou pokryty nervovými zakončeními, což může způsobit, že jehla bude působit mimořádně ostře a pronikavě. 

Obecné pravidlo je, že čím blíže je oblast ke kosti, tím větší bolest budete při tetování cítit. Ruce, nohy, ale hlavně lokty a kolena budou odrážet vibrace, které při tetování vznikají – a mohou být velmi bolestivé. 

A naopak 5 oblastí, které při tetování bolí nejméně

Předloktí, vnější strana stehna a lýtka – místa, kde je pěkně silná kůže, dost často dostatek tuku a svalů a také nejméně nervových zakončení. Pokud plánujete tetování do některé z těchto oblastí, nebude to tolik bolet. 

Mezi nejméně bolestivé části těla patří taky vnější biceps, oblast zad a ramen. Podobně jako na předloktí máme na vnějším bicepsu silnou tvrdou kůži a vrstvu svalů a tuku. U zad je to podobné – pokud motiv nebude zasahovat do oblasti páteře a opět nebude docházet k vibracím kolem kosti. 

Schopnost snášet bolest je velmi individuální

Kromě plného žaludku a odpočinku před samotným tetováním rozhoduje také tělesná hmotnost, citlivost na bolest obecně… a spoustu dalších faktorů. Nejlepší, co můžete při obavě z bolesti udělat, je pečlivě vše dopředu probrat s vybraným tatérem či tatérkou. Společně tak vyberete místo a velikost motivu, abyste byli spokojení nejen s výsledkem, ale i s procesem samotným. 

Komentáře 

Zatím žádné komentáře, buď první!

Napsat komentář

×