Nejpopulárnější tetovací styly: který je pro vás ten pravý?

redakce
8. 1. 2023 · 4 min. čtení · Tetování

To se líbí 0 lidem.

Sdílet článek

Věděli jste, že existuje více než stovka tetovacích stylů? Současná doba nabízí téměř neomezené spektrum stylů tetování. A to hlavně díky talentovaným umělcům, kteří vytvářejí nové a originální vzory. Mnoho z těchto designů je inspirováno historickými motivy, některé jsou naopak velmi progresivní a reagují na aktuální trendy. A některé z nich jsou staré i několik století a pořád nevyšly z módy.

Nevíte, jak se v nich orientovat a kudy se pustit do hledání toho pravého? Společně se podíváme na ty nejpopulárnější a povíme si o nich víc.

Černá a šedá (Black and grey)

Černá a šedá je styl tetování, při kterém se používá jen a pouze černá barva – šedá a její odstíny vznikají tak, že se černý inkoust smíchá s jinou látkou. Když je řeč o odstínech, právě stínování je důležitým prvkem. Jemné probarvení a pečlivé přechody mezi odstíny jsou považované za velmi náročnou dovednost tatéra a představují vysokou profesionalitu v oboru.

Chci vidět další ukázky Black and grey tetování

Tradiční styl (Traditional/Old school)

Old school traditional tattoo alias nadčasová tradiční Amerika. Tento styl tetování patří mezi nejpopulárnější a nejznámější estetické styly v komunitě tetování. Je známý pro své odvážné linie, jasné barvy a ikonické vzory jako jsou například růže, kotvy a portréty žen – prostě všechno, co tehdy patřilo do běžného života námořníků. V tomto stylu najdete i spoustu motivů spojených s legendami a odráží se v nich hazard, hry nebo i různé závislosti. Běžně tak narazíte na motivy kostek, karet nebo prostitutek.

Chci vidět další ukázky Old school tetování

Realismus (Realism/Realistic)

Jedná se o klasický styl tetování, který zároveň patří mezi ty nejnáročnější. Umělci musí používat jemné linie, kontrast, stínování a sdůležitá je také chopnost 3D zobrazení vybraného motivu. Realistické tetování se dá jen těžko napravit a je zapotřebí zkušeného tatéra nebo návrháře tetování, aby vytvořili realisticky vypadající umělecká díla . Mezi nejčastější náměty pro tento styl patří portréty lidí, předměty, krajiny a zvířata.

Chci vidět další ukázky realistického tetování

Akvarel, vodové barvy (Watercolor)

Tvořivost, umělecká improvizace, harmonie a působivý efekt. Zakladatelkou tohoto stylu tetování je Amanda Wachob, která dosáhla jedinečné podobnosti tetování a vodovek. Tento styl je charakterizován živými barvami, které se roztékají po kůži jako by inkoust vytekl na plátno.

Podstata tohoto stylu je práce se stínováním a kontrastem a lze jej provádět v jakýchkoliv tónech. Tetování ve stylu Akvarel může být docela malé, nebo jej můžete nechat protáhnout přes celé tělo jako linii. Hlavním rysem tohoto stylu tetování je nezávislost na velikosti.

Chci vidět další ukázky akvarelového tetování

Kmenový styl (Tribal)

Domorodé umění tetování – tzv. kmenové tetování, je nejstarší na světě a vzniklo před tisíci lety. Spojuje různé tradice tetování z domorodých komunit po celém světě. Zajímavostí je, že je bezpohlavní, vzory jsou volně přenositelné. Ačkoli jsou všechny tyto styly jedinečné, jsou si do jisté míry podobné – většinou jsou provedeny v černé barvě s propracovanými vzory.

Nová škola (New School)

Nová škola vzešla z té staré – a inspirací a stylizací vychází z graffiti. Popularita tohoto stylu vzrostla na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Kreslené a potrhlé výjevy, ve stylu se často objevují karikatury a další přehnané postavy. Hotový produkt této techniky je podobný neo-tradičnímu stylu, s jasnými, barevnými obrazy a těžkými černými okraji, ale existují jemné rozdíly. Obsah obrázku má tendenci mít modernější vkus se starším dojmem.

Chci vidět další ukázky New School tetování

Neotradiční styl (Neo Traditional)

Neotradiční styl je vývoj tradičního stylu tetování. Má stejné vlastnosti jako původní styl, výrazné linie a silné barvy – ale liší se vysokou ilustrativní kvalitou.

Chci vidět další ukázky Neotraditional tetování

Japonský styl (Japanese)

Tento styl má po světě staletou historii. Tvorové z legend, lotosových květů a japonských nápisů se spojili, aby vytvořili velkoplošné obrazy. Pro japonský styl je typické potetování velkých ploch kůže – záda, nohy, paže. Jedním z nejpopulárnějších stylů je Irezumi.

Chci vidět další ukázky japonského tetování

Dotwork tetování

Dotwork je styl tetování, který se skládá z bodů, které jsou kombinovány a skládány do vzorů a obrazů. Body mají za úkol vytvářejí hloubku a texturu, což samo o sobě dává tetování unikátní a originální vzhled. Často se používá k vytvoření abstraktních, geometrických a symbolických vzorů, ale mohou být také použité k vytvoření realistických obrazů.

Chci vidět další ukázky Dotwork tetování

Blackwork / blackout tetování

Tento styl je odvozený od kmenového tetování a skládá se z tmavých a výrazných černých čar v různých geometrických tvarech. Dalo by se říct, že je to takové postmoderní kmenové tetování, které je velmi jedinečné. V současnosti se v tomto stylu nejvíce experimentuje.

Chci vidět další ukázky Blackwork tetování

Trash Polka

Trash Polka je charakteristická směsí naturalistických, surrealistických a fotorealistických motivů s grafickými, písmovými a kaligrafickými prvky. rash, která pochází z Německa, přebírá tradiční umění a koláže s „Trash“ nebo šmouhami, šmouhami a slovy, aby vytvořil jedinečný styl. Primárními barvami tetovaní je černá a červená.

Chci vidět další ukázky Trash Polka tetování

Illustrativní styl (Illustrative)

Ilustrativním lze nazvat velké množství děl, je nesmírně všestranný. V podstatě musí působit tak, jako byste stejnou věc viděli na plátně nebo papíře. Někdy se jedná o velmi složitou práci s linkami, jindy může být dílo velmi jednoduché.

Chci vidět další ukázky ilustrativního tetování

Chcete si prohlédnout více ukázek stylů tetování?
Prohlédněte si naši databázi tatérů a tetovacích studií.

Komentáře 

Zatím žádné komentáře, buď první!

Napsat komentář

×