Tetovat či netetovat? Jste opravdu připraveni na první tetování?

redakce
17. 5. 2023 · 4 min. čtení · Tetování

To se líbí 0 lidem.

Sdílet článek

Říká se, že první tetování je to nejtěžší. Je to krok do neznáma, který pro někoho znamená i několik let promýšlení a přemítání o tom, jestli do toho jít, nebo ne. Vzhledem k trvalé povaze tetování se mnoho z nás obává, že nakonec budeme rozhodnutí litovat.

Pravdou je, že nikdo, ani vy sami, vám nemůže zaručit, že v budoucnu nebudete litovat, že jste si nechali udělat tu či onu kérku. Můžete začít třeba tím, že si spolu s námi projdete následující otázky a oblasti, abyste minimalizovali pravděpodobnost, že se tak stane. Jak tedy poznat, že jste připravení?

Jak dlouho po tetování toužíte?

Spontánnost je sice kořením života, ale ve světě tetování může být užitečné mít trpělivost. Obzvlášť, když je to vaše poprvé. Rozhodli jste se ze dne na den? Zamilovali jste se do motivu, který jste viděli někde ve videu nebo na sociálních sítích? Zkuste nápad nechat uležet – měsíc, dva… klidně půl roku. A přemýšlejte o tom, jestli kérku chcete proto, protože je to trendy, nebo pro vás má nějaký hlubší význam.

Na druhou stranu je fér říct, že ne všechna tetování musí být spirituální přesah, nebo k nim musíte mít citovou vazbu. Prostě se vám to může líbit a tečka. I v tomto případě užitečné kriticky přemýšlet o tom, jestli se vám to, co si necháte trvale „vrýt pod kůži”, bude líbit i za 10–20 let. Stejnou radu aplikujte i na případ, že se rozhodnete nechat si vytetovat jméno či iniciály životní partnerky či partnera.

Líbí se vám určitý styl, nebo dokonce rukopis určitého tatéra?

Teď už víte, že kérku určitě chcete. Gratulujeme! Teď je na řadě jít trošku víc do hloubky a zamyslet se, jaký styl tetování je vám blízký. A hlavně – jestli najdete ve svém okolí umělce, který vám motiv přenese na tělo. Každý styl má svá specifika, stejně jako každý tatér či tatérka je unikátní ve svém přístupu a v tom, jak se strojkem a barvami pracuje. Dívejte se, hledejte, ptejte se, zkoumejte možnosti – abyste pak ve finále nebyli zklamaní z výsledku, který bude třeba tmavší, barevnější, ostřejší… než jste si na začátku vysnili. Hledání toho správného motivu a stylu je možná to nejtěžší na celém procesu. I proto vznikli tatéři.cz, abychom pomohli propojit celou komunitu. 

Máte vybráno? Objednejte se na konzultaci

Spousta lidí udělá tu chybu, že přijde do tetovacího salonu a je pevně rozhodnutá o tom, co chce a od koho to chce. Mnohem lepší je domluvit si konzultaci a probrat, jestli je vůbec motiv a styl vhodný na vybrané místo. Známkou kvalitního tatéra je i to, že s vámi probere tetování ze všech možných úhlů.

Hledání tatéra nepodceňujte – na každý tatér či tatérka umí všechny styly a druhy tetování. Najděte si někoho, kdo dělá styl, který se vám líbí. A hodně se ptejte. Na druhou stranu je fajn nechat umělci prostor na vylepšení vašeho nápadu. Jsou to profíci a vědí, co dělají. 

Máte našetřeno dost peněz?

Chápeme to. Chcete tetování a chcete ho hned. Ale levné tetování za to nikdy nestojí. Pokud to znamená počkat další rok a našetřit si prostředky na něco, co bude vypadat nápadně nebo krásně po zbytek života, udělejte to. Špatně provedené tetování může skončit vybledlé, rozmazané – nebo ještě hůře – trvale poškodit vaši pokožku.

Složitější motivy a velkoplošná tetování nezískáte za jedno sezení. Někdy to může trvat i několik měsíců, než se výsledný obraz poskládá. A takové tetování nestojí 3 tisíce, ale třeba 30.  Peníze jsou občas rozhodující faktor i v tom, kdo vám tetování ve finále zrealizuje. Věta – hele, můj kámoš tetuje, je levnej a fakt šikovnej – by vás měla okamžitě odradit. Za skvělou práci se prostě platí. A u tetování to platí obzvlášť – budete ho mít na sobě do konce života. 

Už víte, kde budete tetování mít?

V dnešní době už máme celkem neomezené možnosti, pokud jde o umístění kérky na těle. Zkuste se sami sebe zeptat, jestli budete chtít kérku při určitých událostech chtít schovat, nebo naopak vystavovat. Promyslete i to, jestli budete mít tetování často na slunci, nebo naopak ne. Některá místa budou náchylnější k poškození sluncem a budou vyžadovat větší péči. Vybírejte si moudře. A pokud máte pochybnosti, požádejte o radu svého tatéra.

Tetování prostě bolí. To je fakt. Každý tu bolest snáší jinak, někdo u tetování spí a někdo naříká a vymýšlí, jak si zkrátit to utrpení. Záleží i na místě, kam se necháváte tetovat. A taky na velikosti. Upřímně si sami sobě odpovězte, jak moc jste citliví na bolest. 

Tak, a to je všechno. Alespoň ve zkratce. Doufáme, že jsme vás tímto článkem nasměrovali na to, o čem všem je fajn přemýšlet před prvním tetováním.

Komentáře 

Zatím žádné komentáře, buď první!

Napsat komentář

×